رنگ پاش آزمایشگاهی

یکی از تجهیزات پاشش رنگ پودری که توسط گروه صنعتی فن آوران به فروش می‌رسد، رنگ پاش آزمایشگاهی است. دستگاه رنگپاش آزمایشگاهی برند ELcoat، از سری زیگما، برای تست کیفیت رنگ پودری در مقیاس آزمایشگاهی تولید شده است. این دستگاه مزایای بسیاری نسبت به تجهیزات مشابه خود دارد که در کنار خدمات پشتیبانی و مشاوره فروش گروه صنعتی فناوران، آن را تبدیل به گزینه مناسبی برای خرید کرده است. در ادامه درباره این رنگ پاش ازمایشگاهی توضیحاتی می‌دهیم و موارد کاربرد آن را عنوان خواهیم کرد.

معرفی دستگاه رنگ پاش آزمایشگاهی ELcoat

دستگاه آزمایشگاهی پاشش پودری ELcoat سری زیگما، با طول تپانچه 260 میلی متر و وزن تپانچه 430 گرم، مناسب مراکز آزمایشگاهی و کارخانجات و کارگاه‌هایی است که می‌خواهند قبل از تولید انبوه، نمونه رنگ خود را آزمایش کنند. ولتاژ ورودی این دستگاه 220 ولت متناوب و فرکانس خروجی آن 17 کیلوهرتز است.

این دستگاه با تنها 13 کیلوگرم وزن، نسبت به تجهیزات مشابه خود، یک دستگاه پاشش رنگ آزمایشگاهی سبک به حساب می‌آید که قابلیت حمل بالایی دارد. حداکثر هوای مصرفی این دستگاه 13 مکعب در ساعت و فشار هوای ورودی آن 2 الی 8 بار است. برای اطلاعات فنی بیشتر، می‌توانید جدول رو به رو را مطالعه کنید.

مزایای خرید دستگاه رنگ پاش آزمایشگاهی ELcoat چیست؟

در بیشتر سیستم‌های آزمایشگاهی پاشش پودری، برای ورود رنگ پودر به دستگاه از یک قیف پاشش استفاده می‌شود. در این حالت به دلیل عدم وجود سیستم فلودایز، تشکیل ابر هوا عملاً ممکن نیست. به علاوه در چنین سیستم‌هایی امکان تست موثر رنگ‌های ویژه مانند رنگ‌های چکشی یا متالیک وجود ندارد. اما در دستگاه پاشش رنگ آزمایشگاهی Elcoat سری زیگما یک مخزن فلودایز کوچک استفاده شده که می‌توان در شرایطی کاملاً مشابه با شرایط تولید صنعتی، هر نمونه رنگی را با آن آزمایش کرد.

مزیت دیگر این رنگ پاش آزمایشگاهی این است که پاشش رنگ در آن به صورت یکنواخت اتفاق می‌افتد. به این معنا که تپق زدن که در پاشش با قیف، امری اجتناب ناپذیر است، در چنین سیستمی اتفاق نخواهد افتاد. همچنین تمامی قطعات مخزن پودر با دیواره‌ای شفاف، امکان جداسازی و نظافت کامل را دارند تا بتوانید رنگ‌های مختلف را به راحتی با آن تست کنید.

این رنگپاش آزمایشگاهی چه کاربردهایی دارد؟

از جمله کاربردهای این رنگ پاش ازمایشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مورد استفاده در مراکز پژوهشی و تحقیقاتی صنایع رنگ
  • مناسب مراکز تحقیق و توسعه، کنترل کیفیت و فروش شرکت‌های تولید کننده رنگ پودری
  • کاربردی برای برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی مرتبط با صنایع رنگ
  • مناسب برای آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های صنعتی
  • مورد استفاده تمامی شرکت‌های فعال در زمینه ساخت و فروش سیستم‌های خط رنگ پودری
  • مناسب برای استفاده در کارخانجاتی که خط رنگ پودری دارند و می‌خواهند قبل از استفاده انبوه رنگ، رنگ نمونه را آزمایش کنند.

اگر شما هم برای کار خود نیاز به خرید دستگاه رنگ پاش آزمایشگاهی دارید، پیشنهاد می‌کنیم ویژگی‌های این محصول را ببینید و قیمت دستگاه رنگ پاش آزمایشگاهی Elcoat را با رقبا مقایسه کنید. گروه صنعتی فن آوران می‌تواند شما را در این مسیر کمک کند. برای گرفتن مشاوره تخصصی و استعلام قیمت دستگاه رنگ پاش آزمایشگاهی با ما تماس بگیرید.