خدمات گروه صنعتی فن آوران

خدمات

اگر تجهیزات خط رنگ پودری خود را از گروه صنعتی فن آوران تهیه کرده باشید، هیچ نگرانی از بابت خدمات پس از فروش آن نخواهید داشت. ما علاوه بر استقرار خطوط تولید و همینطور تامین تجهیزات مورد نیاز این صنعت، به صورت تخصصی روی تعمیر و نگهداری سیستم پاشش، نازل شیپوری انژکتور پودر، عیب یابی پاشش پودری و همینطور تعویض صفحه فلودایز کار می‌کنیم. به علاوه گارانتی خدمات پس از فروش تعویض گان پاشش که شرکت فناوران ارائه می‌کند، خیال شما را از بابت یک خرید مطمئن راحت خواهد کرد.

اما معایب پاشش و دستگاه‌های دیگر خطوط رنگ پودری چیست؟ آیا نگهداری این تجهیزات نیاز به سرویس دوره ای دارد؟ در هر بار سرویس دستگاه چه مواردی بررسی می‌شود؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بدهیم.

0 +

پشتیبانی

0 +

پروژه های انجام شده

0 +

جوایز و سمینارها

چرا تعمیر و نگهداری سیستم پاشش اهمیت دارد؟

اگر از فناوران خرید کرده باشید، به خاطر گارانتی خدمات پس از فروش تعویض گان پاشش و نازل شیپوری انژکتور پودر که دو مورد رایج در تعمیر و نگهداری سیستم پاشش رنگ هستند، دغدغه چندانی بابت سرویس دستگاه خود نخواهید داشت. اما ممکن است بعد از گذشت زمان گارانتی یا به دلیل خرید از فروشنده‌های متفرقه، بعد از مدتی نیاز به سرویس دستگاه داشته باشید. در بخش انتهایی این مقاله به چند سوال رایج درباره عیب یابی پاشش پودری پاسخ داده‌ایم. اما در اینجا به نکاتی درباره تعمیر و نگهداری سیستم پاشش اشاره خواهیم کرد.

قطعات یدکی با کیفیت و معتبر، می‌توانند در عملکرد دستگاه‌های رنگپاش پودری تاثیر بسیار زیادی بگذارند. از آنجایی که بعضی از این قطعات به دلیل تماس بیش از حد با رنگ‌های پودری به مرور زمان فرسوده می‌شوند، هرچه جنس قطعه به کار رفته باکیفیت‌تر باشد، دیرتر به خدمات سرویس دوره ای دستگاه نیاز پیدا می‌کنید. خصوصاً قطعاتی مانند نازل یا مغزی انژکتور. از طرفی استفاده از دستگاه‌های رنگ پاش پودری مصرف میزان رنگ را کمتر کرده و از این طریق آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کنند. پس تعمیر و نگهداری سیستم پاشش هم در پایین نگه داشتن هزینه‌ها و هم در کیفیت نهایی کارها اهمیت بالایی دارد.

طراحی منحصر به فرد

پاسخگویی سریع

بهترین کیفیت

صرفه جویی در زمان

راه حل واقعی

در هر بار سرویس دوره ای چه قطعاتی بررسی می‌شوند؟

مستهلک شدن قطعات منجر به مشکلاتی مانند افزایش یا کاهش ضخامت رنگ روی قطعه و همینطور مکش نامناسب پودر رنگ می‌شود. چنین مشکلاتی در دراز مدت می‌توانند عمر مفید دستگاه رنگ پاش شما را کاهش دهند و هزینه‌های سرویس دستگاه را به مراتب بالاتر ببرند. به همین خاطر است که پیشنهاد می‌کنیم از خدمات پس از فروش گروه فناوران استفاده کنید و با سرویس دوره ای دستگاه خود، قطعات مصرفی مورد نیاز را تعمیر یا تعویض کنید. از جمله قطعات و لوازم یدکی دستگاه‌های پاشش رنگ پودری که ممکن است در اثر استفاده زیاد یا به مرور زمان نیاز به سرویس کردن داشته باشند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

از آنجایی که تعویض صفحه فلودایز بیشتر توسط مشتریان درخواست می‌شود، در این قسمت اشاره‌ای کوتاه خواهیم داشت به فرایند فلودایز پودر رنگ تا با عوامل موثر در مستهلک یا خراب شدن این قطعه آشنا شویم.

فلودایز چیست و چرا به تعویض صفحه فلودایز نیاز پیدا می‌کنیم؟

به طور کلی فلودایز کردن یعنی مخلوط کردن هوای فشرده با پودری که مخزن پودر قرار دارد. با این کار ذرات پودر از هم جدا می‌شوند و رطوبت آنها کاهش می‌یابد. در واقع هوای فشرده که از انتهای مخزن از صفحه فلودایز عبور می‌کند، پودر را به حالت سیال در می‌آورد. زمانی که پودر به حالتی شبیه به آب جوش رسید سیال بودن مناسب را خواهد داشت.

اگر تنظیمات دستگاه درست نباشد و فشار هوا باعث خارج شدن پودر از مخزن گردد، با اتلاف پودر و همینطور کثیف شدن فضای کارگاه یا کارخانه مواجه خواهیم شد. پس همیشه مخزن را تا حدی پر کنید که مخلوط هوا و پودر در حین عملیات فلودایز از مخزن بیرون نزد. اگر میزان پودر یا فشار هوا مناسب نباشد، مکش پودر به سمت انژکتور به درستی انجام نخواهد شد. به همین خاطر است که اگر عملکرد صفحه فلودایز به هر دلیلی دچار مشکل شد، نیاز به خدمات پس از فروش فناوران و سرویس دستگاه پیدا خواهید کرد.

سوالات رایج درباره عیب یابی پوشش پودری

علت رسوب کردن رنگ در کف مخزن چیست؟

این مشکل به چند دلیل ممکن است رخ دهد. اگر مخزن رنگ را بیش از اندازه پر کرده باشید یا آب و روغن در هوای فشرده کمپرسور آلوده شده باشد، رنگ در کف مخزن رسوب خواهد کرد. در حالت اول برای رفع مشکل باید حجم رنگ مخزن را به میزان یک چهارم کاهش دهید. و در حالت بعدی فیلترهای هوا و روغن کمپرسور را کنترل و پاکسازی کنید. برای سرویس دوره ای دستگاه و بررسی این قطعات می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند. دلایل دیگری همچون گرم بودن محیط خط رنگ و یا نرم بودن ذرات پودر هم می‌تواند به رسوب رنگ در کف مخزن منجر شود. در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم دمای محیط رنگ را کنترل کنید و ورودی رنگ نو به بازیافت را بالا ببرید.

چرا رنگ از کابین پاشش خارج می‌شود؟

اگر دهانه‌های ورود و خروج کابین پاشش بیش از حد باشد یا شکل کابین و محل قرارگیری آن نامناسب باشد، رنگ از کابین پاشش بیرون خواهد ریخت. همچنین ممکن است فیلتر هواکش و بک فیلتر نیاز به سرویس دوره ای داشته باشد.

دلیل عدم جذب شدن پودر به قطعات چیست؟

چیدمان متراکم قطعات در کنار هم، درشت بودن دانه بندی رنگ، سرعت بالای خط نقاله یا اپراتور پاشش و همینطور مشکل الکتریکی خط پاشش همگی می‌توانند از دلایل عدم جذب پودر به قطعه باشند. برای کنترل این قطعات و عیب یابی پاشش پودری، با همکاران ما در گروه صنعتی فناوران تماس بگیرید.

چرا شید رنگ بعد از پخت و خروج از کوره تغییر پیدا می‌کند؟

در چنین شرایطی پیشنهاد می‌کنیم با شرکت تولیدی رنگ تماس بگیرید و مشاوره بخواهید. چرا که احتمال فاسد بودن رنگ وجود دارد. همچنین آلودگی کابین و سیستم یا مخزن پاشش با رنگ قبلی می‌تواند موثر باشد که در این صورت نیاز به سرویس دستگاه خواهید داشت.

پیغام "تذکر مهم: اتصال ارت" چه زمانی نشان داده می‌شود؟

اگر اتصال ارت برقرار نباشد، در چسبندگی پودر و پوششش بافت نهایی رنگ دچار مشکل خواهید شد. از برقرار ارت روی قطعه با استفاده از اهم متر مطمئن شوید و نقاط اتصال گیره‌ها و نقاله را به طور مرتب تمیز کنید.

چرا به کنترل هوای کمپرسور نیاز است؟

یکی از دلایل کاهش براق بودن رنگ نهایی قطعه و همینطور ایجاد حفره و دانه روی سطح پوشش، آلودگی هوای کمپرسور است. در چنین شرایطی باید از طریق استوانه شیشه‌ای فیلتر زیر دستگاه به صورت مداوم هوای ورودی را کنترل کنید. چرا که این مشکل در طولانی مدت می‌تواند به کاهش کیفیت پودر و پاشش، کلوخه شدن رنگ و همینطور افزایش مصرف و فرسودگی قطعات تفنگی پاشش منجر شود. برای اطمینان بیشتر از سلامت خط رنگ پودری خود با متخصصین ما در گروه صنعتی فن آوران تماس بگیرید.